Сторінки
Архів новин

postheadericon Про садок

ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ КОСІВЩИНСЬКОГО ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ЗОЛОТА РИБКА»

КОСІВЩИНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

Початок біографії 

У селі Косівщина садочок було відкрито в 1970р.

 

Очолювала дошкільний заклад

Стеблянко Раїса Арсентіївна –

молодий, грамотний, ерудований спеціаліст. Заклад був розрахований на 30 дітей.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перших вихованців

зустрічали вихователі

Донець Тамара

Володимирівна, Дейніченко Валентина Семенівна, помічник вихователя Мєшкова Валентина Михайлівна, старша медична сестра Івченко Надія Іллівна, музичний керівник Кузьменко Надія Іллівна, завгосп Приходько ОлександраОлексіївна

Становлення садочку. Зародження традицій. 

Тривалий час дитячий садочок очолювала Раїса Арсентіївна Стеблянко, людина високих моральних та професійних якостей. Спільно з методистом В.С.Дейніченко – людиною професійно-компетентною, енергійною, творчою − їй вдалося створити працездатний колектив, який забезпечив гідні умови виховання, навчання, розвитку дітей.

 

 

 

 

 

 

У 1985році було побудоване нове приміщення закладу – сучасне, двоповерхове, що дозволило збільшити кількість вихованців до 140 дітей (6груп). Саме з цього року заклад став називатися «Золота рибка». Це був відомчий заклад і знаходився в комунальній власності радгоспу «Косівщинський». Директор радгоспу Ватилик Володимир Михайлович належним чином опікувався доброї матеріальної бази закладу, створенням якнайкращих умов для косівщинської малечі.

З 1 січня 2002 року заклад було передано на баланс Косівщинської сільської ради.

На сьогодні він відомий як один із найбільших і найкращих дошкільних навчальних закладів Сумського району.

З 1987 року в «Золотій рибці» активно впроваджуються інноваційні технології: забезпечення раннього розвитку за методикою Нікітіних,

М.Зайцева, елементи системи М.Монтессорі, М.Єфименко, Г.Домана, виховання на основі найкращих традицій нашого народу, бачення дитини як субєкта життєдіяльності за В.Сухомлинським, С.Руссовою.

Новітні часи

1990 р. − за ініціативи завідуючої Р.А.Стеблянко було проведено обласний семінар «Використання народознавчих традицій у вихованні дитячоої особистості».

1994 р. − за ініціативи відділу освіти Сумської районної державної адміністрації на базі дошкільного навчального закладу відкрито школу передового педагогічного досвіду «Використання системи фізичного виховання Миколи Єфименко в розвитку дошкільнят».

2002 р. − на базі дошкільного навчального закладу проведено обласний науково-практичний семінар «Екологічне виховання у сучасному дошкільному закладі».

2003 р. − працівниками закладу організовано та проведено обласний семінар для керівників ДНЗ та вчителів початкових класів «Створення умов підготовки до школи для шестирічних дітей».

З 2004 р на базі закладу працювала районна школа передового педагогічного досвіду валеологічного напрямку.

2009 р. − проведено районний семінар для вихователів старших груп «Впровадження в практику роботи ДНЗ Базової програми розвитку «Я у Світі»

2010 р. − проведено районне методичне об’єднання для вихователів старших груп та НВК « Сучасне розвивальне середовище ДНЗ – умова повноцінного розвитку дитини»

2010 р. − проведено науково-практичний семінар для керівників дошкільних закладів Сумського району «Забезпечення наступності у роботі дошкільного закладу та початкової школи»

У 2010 р. садок приймав участь у роботі над апробацією програми розвитку дитини «Впевнений старт».

2010 р. − проведено практичний семінар для помічників вихователів Сумського району «Помічник вихователя – активний учасник навально-виховного процесу у дошкільному навчальному закладі».

2011р. – заклад приймав обласну естафету педегогічної майстерності педагогів Білопільського р-ну.

2011 р. – проведено районний семінар “Забезпечення наступності між дошкільною та початковою ланками освіти”

2011р. –  в рамках міжнародного проекту „Сприяння розвитку освітян для демократичного громадянства в Україні Косівщинський ДНЗ відвідала швейцарська делегація

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На сьогодні дошкільний заклад продовжує працювати за Базовою програмою розвитку дитини «Я у Світі», надає педагогічним працівникам Сумського району рекомендації щодо створення розвивального середовища: соціального, предметно-ігрового, природного з метою реалізації основних ліній розвитку дитини, формування базових якостей особистості у сферах життєдіяльності «Природа», «Культура», «Люди», «Я Сам».

  
Галерея
img_1921 dsc_0086 dsc_0197 55